Mistique Falls
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Real RPG
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 A pure soul

In jos 
AutorMesaj
Jessica Von Felbert
Înger
Jessica Von Felbert


Mesaje : 15
Data de inscriere : 04/04/2012
Localizare : Over the rainbow<3

A pure soul Empty
MesajSubiect: A pure soul   A pure soul Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 4:28 am

Ma indreptat spre Cascada,mai bine spus spre un loc numit " Locul Mariei".Era mereu liniste acolo si eu aveam mare nevoie de acest lucru.Pana la urma am ajuns la el si m'am asezat usor pe iarba in timp ce ma uitam la cascada.Exista o anumita legenda,despre acest loc.Se spune ca Maria mereu venea aici,alaturi de 2 prieteni.Aici e singurul loc in care Lucifer nu poate ajunge.Poate ca era adevarat acest lucru sau poate ca era doar o alta legenda.Poate ca de atata timp am invatat si eu ceva,orice lucru este posibil.Nimic nu este intamplator si totul are cate un scot.Exista multe lucruri in lume,lucruri pe care nu ti le'ai putea imagina niciodata in viata ta.Pe langa muritori,oameni de rand exista si ingeri,si ingeri cazuti si chiar nemuritori.Nu vampiri,nemuritori.Pe parcursul anilor am auzit atatea lucruri si povesti despre vampiri dar am invatat ceva.Vampirii nu sunt nemuritori,pana la pot muri.Nemuritori sunt unii oameni,dintr'un anume motiv,nu stiu de ce si sufletul celor care mor.Acel suflet nu va putea niciodata sa moara.Am continuat sa stau si ma uit prin jurul meu.Era frumos afara,vantul adia usor si razele soarelui erau din ce in ce mai puternice.Animalutele sareau usor prin copaci si incepeau sa cante o melodie,care sa linisteasca spiritele din aceste locuri.Am chicotit usor inauntrul meu si pe afara am inceput sa zambesc usor.O unda usoara de lumina de la soare incepu sa apare pe pamant.M'am dus cu mana pana la ea si lumina inceput sa se adune in mana mea,ca si cum ar fi fost niste apa care curge dintr'un anumit loc.Am aduso mai aproape de mine si am inceput sa rad.Se pare ca m'am obisnuit mai bine cu puterile mele.Chiar incepeau sa imi placa puterile mele si natura mereu imi era la dispozitie si sa zic de ajutor.Am chicotit incet din nou si am inceput sa cant o melodie care mai mereu ma calma,si ma facea sa fiu mai linistita decat eram de fiecare data.Am mai aruncat o privire prin jurul meu si am zambit si mai larg uitandu'ma la cer cu gandul in diferite locuri...Raiul pe pamant.
Sus In jos
 
A pure soul
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mistique Falls :: Cascada :: Locul Mariei-
Mergi direct la: