Mistique Falls
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Real RPG
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 " There are flaws in romance , but love is perfect "

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Bae SooJi
Înger căzut
Bae SooJi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 4:53 am

  • Miercuri, ora 15:30~
    Privat~ Me and Aiden;

    Îşi dădu cu podul palmei, părul de pe chipul îmbujorat, apoi surâse, văzând trandafirii ce era înfloriţi. Îşi prinse buza inferioară cu dinţii, şi se îndreptă cu paşi micuţi spre o bancă din apropiere, ţinându-şi chitara pe umăr. Se aşeză jos, strângându-şi picioarele sub ea, netezindu-şi fustiţa roşie ce-o purta, apoi scoase instrumentul din husă, prinzându-l delicat cu palmele, apoi, duce ce-l acordă, trase aer în piept, umflându-şi obrajii. Clipi, închizând un ochi, şi după ce se gândi o clipă, începu să atingă rafinat corzile chitarei, auzind sunetele liniştitoare, pe care aceasta le scotea. Murmura uşor versurile melodiei, ştiind totuşi că nu deranja pe nimeni. Ora destul de înaintată a după-amiezii, îi permisese un moment de repaus, în timp ce toţi ceilalţi, pierdeau vremea prin conac sau prin oraş. Nu dorea să facă nimic de acel gen, ci doar să stea acolo şi să cânte. Surâse uşor, continuând să fredoneze ca pentru ea versurile, pierdută printre sunete.
Sus In jos
Gauthier Aiden.
Nemuritor
Gauthier Aiden.


Mesaje : 26
Data de inscriere : 06/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 5:17 am

Paşi apăsaţi, privirea limpede dar cercetătoare, mereu ţinută prezentabilă. Pe scurt Aiden. Sub braţul stâng purta o mapă cu diferite lucruri ce la prima vedere părea nesemnificative, probabil pentru alţii, însă nu şi pentru el. De curând, de când achiziţionase câteva "lucruri" şi de asemenea, timp liber, simţea nevoia să revină la vechile obiceiuri. Îşi subţia uşor buzele, căutând prin buzunarul sacoului pachetul de ţigări. Ah, la naiba cu obiceiul ăsta! îşi spuse în gând, strâmbându-se precum un puşti de cinci anişori şi imediat zâmbi victorios la descoperirea acestora. Aprinzându-şi ţigara, chipul i se lumină şi totuşi, nedumerit se întrebase cum de naiba apelase atât de des la gestul ăsta în ultima vreme. Clătină uşor din cap, înaintând degajat pe cărarea pietruită înspre un anumit parc. Ceva, în interiorul său îl măcina de ceva vreme dar probabil nu avea să găsească atât de rapid răspunsul pentru o mie şi o sută de întrebări pe care şi le adresase în ultima vreme.
Fără să mai spună nimic, se opri în loc şi îşi savură momentul de linişte. Eliberă fumul gros printre buzele palide şi perfect definite, mărind uşor ochii la auzul câtorva acorduri de chitară. De când nu mai auzise minunatele sunete ale chitării.. Curios pe moment, îşi îndreptă privirea în stânga şi în dreapta, irişii de un negru intens aţintindu-se asupra unei siluete feminine. Fără să mai stea mult pe gânduri, aruncă tutunul dintre degetele subţiri şi lungi, călcându-l de asemenea cu vârful papucului iar în următoarea clipă, se îndreptă în direcţia respectivă. Desigur, un zâmbet larg şi jucăuş i se pictă pe buze totodată la recunoaşterea tinerei, lăsând în acelaşi timp mapa undeva în spatele lui dar în aşa fel încât să nu facă zgomot. Discret, îi acoperi cu delicateţe ochii cu palmele sale călduţe, totul fiind însoţit de un surâs.
- Ghici cine-i? tonul său vesel şi plin de viaţă îşi făcu loc printre chicoturi, chipul său de îndată luminându-se
Sus In jos
Bae SooJi
Înger căzut
Bae SooJi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 5:31 am

  • Continuă să cânte, clătinând uşor din cap, şuviţe şaten-roşcate, lovindu-i chipul zâmbitor.
    -So teel that someone that you love
    Just what you're thinking of
    If tomorrow never comes...
    , murmură, clipind des şi dulce, terminând astfel melodia. Trase aer în piept, lăsând chitara pentru câteva clipe pe picioare, în timp ce privea pământul acoperit de iarbă şi apoi începu să cânte din nou. Tresări simţind degetele calde acoperindu-i ochii, şi aproape scăpă chitara din mână. O prinse mai bine şi rămase uimită când îi recunoscu vocea. Nu putu să nu zâmbească larg, dându-şi seama cine era şi îşi puse palmele peste ale lui, imediat după ce lăsă chitara pe bancă, lângă ea. Se ridică uşor în picioare.
    -Aiden! exclamă bucuroasă şi chicoti dulce, aşteptând ca băiatul să îi dea drumul, pentru a-l putea vedea. Nu-i venea să creadă cât timp trecuse de când nu se mai văzuseră.
Sus In jos
Gauthier Aiden.
Nemuritor
Gauthier Aiden.


Mesaje : 26
Data de inscriere : 06/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 5:50 am

Surâse cu blândeţe la reacţia ei şi la fel de delicat, îşi retrase mâinile de pe chipul ei. O privi cu căldură în ochi, fiind acel Aiden vesel, blând şi atent cu ea; i se părea atât de plăpândă încât chiar şi atunci dacă ar fi îmbrăţişat-o, i-ar fi dat impresia că se va sfărâma în propriile lui braţe. Îi atinse jucăuş năsucul cu vârful degetului arătător iar atunci adoptă o expresie copilăroasă, afişând un zâmbet larg, de milioane chiar.
- Da, chiar eu! În carne şi oase. îi spuse pe acelaşi ton, fiind chiar şi mai vesel auzindu-i glasul subţire şi dulce. Îşi coborâ pentru câteva secunde privirea în jos, către iarba deasă şi moale şi zări prin puyderia de firicele verzui, o floricică albă, firavă, lucru ce-l determina să surâdă blând. Încet, se aplecă şi o rupse cu grijă iar următorul gest pe care-l făcu, era să-i aşeze floarea plăpândă prin părul roşu ce în clipa respectivă îl fascină.
- Ce mai faci, micuţo? adăugă după o clipă de linişte în care o privi senin şi cu acelaşi zâmbet pe buzele palide.
Sus In jos
Bae SooJi
Înger căzut
Bae SooJi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 5:58 am

  • Se întoarse pe călcâie când îi dădu drumul şi mări ochii văzându-l în faţa ei. Îşi umflă obrajii, roşind uşor, dându-şi seama cât de mult se schimbase în timpul în care nu-l mai văzuse. Surâse dulce când îi atinse vârful nasului şi-l urmări cu privirea, uşor fascinată. Închise un ochi când el îi puse acea floare în păr şi apoi zâmbi larg.
    -Profit de libertate, spuse cu veselie şi ocoli banca, stând acum faţă în faţă cu el. Îşi duse braţele după gâtul lui, îmbrăţişându-l, şi-şi ascunse chipul în umărul şi gâtul lui, aşa cum făcuse de atâtea ori în trecut, profitând de faptul că era mai pitică decât el. Trase aer în piept, îmbătându-se cu parfumul lui şi îşi muşcă buza.
    -Ce dor mi-a fost de tine, zise încet, clipind des şi apoi se depărtă doar cât să-l poată privi în ochi. Îşi dădu părul de pe chipul îmbujorat şi afişă un zâmbet dulce, cum numai ea putea avea.
Sus In jos
Gauthier Aiden.
Nemuritor
Gauthier Aiden.


Mesaje : 26
Data de inscriere : 06/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 6:09 am

Îi analiză în tot acest timp chipul firav, uşor îmbujorat - lucru ce-l determină să surâdă uşor - şi din punctul lui de vedere, perfect. Şi nu credea că numai el considera acest lucru, deşi ar fi avut mania numai el să-şi spună părerea potrivită pentru micuţa Suzy. O ascultă într-o linişte deplină, aşa cum o făcea de obicei, în timp ce-i învârtea pe degetul subţire şi albicios o suviţă roşcată.
- Măcar acum profiţi de libertate cu mine. se strâmbă jucăuş şi un surâs învălui totul, însă un zâmbet blând îşi făcu loc pe chipul lui. O cuprinse cu gingăşie în braţele lui atunci când ea se lipi de el, şi atunci o sărută părinteşte pe creştet. Parfumul ei dulceag îl dădea mereu pe spate. Închise uşor ochii şi trase aer adânc în piept.
- Şi mie mi-a fost dor de tine, piticot. îi şopti la ureche, iar după ce se îndepărtă roşcata de dânsul, clipi des de câteva ori, ciufulindu-şi puternic părul. De fiecare dată făcea asta ori când se emoţiona sau se simţea bine, ori când se afla sub presiune.
Sus In jos
Bae SooJi
Înger căzut
Bae SooJi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 6:57 am

  • Râse când îl auzi şi aprobă veselă, încântată de acea idee. Îşi trecu degetele prin părul lui, privindu-l cu drag şi surâse dulce.
    -Nu mai sunt aşa mică. Am crescut, spuse şi îi scoase limba, apoi chicoti slab. Îl urmări cu ochii mari, analizându-i chipul frumos. Îşi umflă uşor obrajii, apoi îl luă de mână şi îl trase după ea, aşezându-se pe bancă. Îşi strânse din nou picioarele sub trupu-i micuţ şi firav şi-l privi cu zâmbetul pe buze.
    -Când ai venit? întrebă, curioasă, căci se mira cum de nu-l văzuse până atunci. Întradevăr, fusese cam ocupată, dar la şcoală, tot trebuia să-l zărească în vreo pauză sau ceva. Îşi sprijini bărbia în palmă, privindu-l cu dulceaţă, legănându-se uşor dintr-o parte într-alta, aşa cum făcea când era mai micuţă şi stătea cu el. Surâse uşor, căci nu scăpase aşa de uşor de vechile obiceiuri.
Sus In jos
Gauthier Aiden.
Nemuritor
Gauthier Aiden.


Mesaje : 26
Data de inscriere : 06/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 7:18 am

La scurt timp, se aşează pe obiectul de lemn şi îşi dădu câteva şuviţe la o parte de pe chipul albicios. O ascultă şi imediat începu să râdă, privind-o cu aceeaşi căldură încă de când ajunsese aici.
- Pentru mine, tot un piticot rămâi. îi spuse cu drag roşcatei şi apoi trase aer adânc în piept. Rămase la fel de dulce pe cât o ştia. Îi era dor să-şi petreacă după-amiezile alături de ea şi o audă mereu cântând şi râzând, căci asta îl mulţumea cel puţin sufleteşte. Îi auzi din nou glasul dulce şi atunci clipi de câteva ori, dregându-şi glasul.
- Acum două zile. îi răspunse pentru început, în timp ce expiră uşor aerul acumulat. Mi s-a acordat câteva săptămâni de pauză şi astfel.. m-am reîntors de unde am plecat. îi zâmbi fetei în timp ce-i prinse cu gingăşie o şuviţă rebelă şi i-o puse pe post de mustăcioară. Dar tu.. ce-ai mai făcut? A trecut mult timp de când n-am mai stat aşa cum o făceam în copilărie. adăugă într-un final, uşor nostalgic, preferând să nu arate lucrul acesta dar de faţă cu Suzy nu putea ascunde acest lucru.
Sus In jos
Bae SooJi
Înger căzut
Bae SooJi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 6:18 am

  • Îşi umflă obrajii şi îl privi printre gene, afişând o fugiră dulce, ca de copil. Deşi era mare, când era cu el, se simţea ca în copilărie, iar asta îi plăcea la nebunie. Îi scoase limba auzindu-l, îmbujorându-se uşor, apoi clipi de câteva ochi, ascultându-l cu zâmbetul pe buze. Chicoti încet când îi puse acea şuviţă în dreptul nasului, căci o gâdila şi-l urmări cu drag.
    -Eu am avut treabă şi iar treabă. Şi mie mi-au lipsit momentele din copilărie. Dar, acum că eşti aici, nu scapi aşa uşor de mine, surâse dulce şi bătu adorabil din gene, împingându-se uşor în el. Râse încetişor şi-şi lăsă capul pe umărul acestuia. Trase aer în piept, începând să se joace cu o şuviţă din părul ei.
    -În rest? Cum e viaţa de Nemuritor? La fel de monotonă ca cea de Înger Căzut? întrebă jubilând oarecum amuzată. Îi plăceau comentariile Îngerilor când îi vedeau pe ei, cei renegaţi. Niciodată nu-i păsase de Rai sau Iad. Tot ce dorise fusese libertate, pe care o primise în ziua când îl alesese pe Lucifer.
Sus In jos
Gauthier Aiden.
Nemuritor
Gauthier Aiden.


Mesaje : 26
Data de inscriere : 06/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 6:35 am

Îşi aranjă uşor sacoul pe umerii săi şi după ce-şi ciufuli uşor părul, începu să se caute prin buzunare. Îi venise din nou cheful să fumeze, un gest prost pe care îl ura şi oricum nu avea să-l afecteze cu nimic, în schimb era o voinţă ce vroia să o îndeplinească mai devreme sau mai târziu. Când îi auzi vorbele tinerei, surâse uşor şi o privi cu coada ochiului jucăuş, privind scurt către mapa întinsă pe iarba verde. Aiden, îşi trecu uşor braţul în jurul trupului ei micuţ şi o lipi mai mult de el, trăgând aer adânc în piept.
- Viaţa de nemuritor... repetă cu un zâmbet mic pe buze. Are momentele sale când devine monotonă, dar ţinând cont că am timp de toate nu e chiar atât de rău. Şi tu, de ce zici că viaţa ta e anostă? o privi cu un ochi închis şi îşi umflă uşor obrajii, adoptând acea atitudine de copilaş de câţiva anişori.
Sus In jos
Bae SooJi
Înger căzut
Bae SooJi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 7:00 am

  • Îşi privi spatele cu coada ochiului, simţind dintr-odată nevoia de aş deschide aripile. De mult nu mai zburase. Îşi muşcă buzele roşiatice şi oftă încet, apoi îl privi pe Aiden, începând să se joace cu mâna lui. Îşi împleti degetele cu ale lui, trecându-şi încet unghiile peste pielea lui, având grijă să nu-i lase vreun semn şi zâmbi uşor.
    -Înafara faptului că mai nou mi se spune "Renegată", nu m-ar durea sau ceva în genul, având în vedere lunga perioadă de când am "căzut", am văzut totul din lume şi sincer nu mă mai atrage nimic. Bine, poate doar ceva, surâse, dar nu mai continuă, ci închise ochii, începând să murmure uşor o melodie veche. Trase aer în piept, rămânând acolo lângă el, fără să se depărteze de acesta, fiindu-i extrem de bine în braţele lui.
Sus In jos
Gauthier Aiden.
Nemuritor
Gauthier Aiden.


Mesaje : 26
Data de inscriere : 06/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 7:18 am

Renunţă imediat în căutarea ţigărilor şi o ascultă cu acea linişte profundă cu care o făcea mereu. Nu o dezlipi sub nici un fel şi chip de lângă trupul lui ci mai mult o alintă, sărutând-o părinteşte pe creştet. De asemenea, îşi împleti la rândul lui degetele cu ale roşcatei şi trase din nou aer adânc în piept.
- "Renegată"? îşi subţia uşor buzele când o auzi, încruntându-se uşor, foarte uşor. Îşi reveni uşor la starea de dinainte şi îşi arcui uşor sprâncenele, îndreptându-şi privirea blândă, caldă către a roşcatei. Un zâmbet i se pictă pe buze şi clipi des de câteva ori, dregându-şi încet glasul. Şi acel ceva care este? întrebă pe un ton senin, ceva specific lui Aiden şi o atinse la fel de jucăuş cu vârful degetului arătător pe năsucul ei.
Sus In jos
Bae SooJi
Înger căzut
Bae SooJi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 7:34 am

  • Îşi dădu părul din ochi şi clipi uşor deranjată de soarele mult prea puternic apoi se uită la el.
    -Da. Chiar aşa, îi răspunse senină la întrebarea adresată de tânăr, fără a fi deranjată vreun pic. În fond, ştia chiar şi ea, că asta era. O renegată. Aparţinând nici Raiului, dar nici Iadului. Doar ei. Şi să fie sinceră, îi era destul de bine aşa, neavând nicio obligaţie. Chicoti slab, privindu-i piezis degetul şi clipi apoi, îndreptându-şi privirea spre ochii lui.
    -E un secret, spuse pe un ton dulce, dându-i de înţeles că nu va afla prea uşor ceea ce dorea să ştie. Îi făcu scurt cu ochiul, apoi îşi întinse picioarele, fără să se depărteze de el, şi începu să le legene încet când sus, când jos, surâzând copilăreşte.
Sus In jos
Gauthier Aiden.
Nemuritor
Gauthier Aiden.


Mesaje : 26
Data de inscriere : 06/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 8:05 am

Clătină uşor din cap şi strânse puternic din ochi când o rază jucăuşă îl deranjă. Într-un final se hotărâse să-şi scoată din buzunarul sacoului pachetul de ţigări şi bricheta, privind-o mai întâi pe Suzy. Îşi întoarse privirea către mapa întinsă pe iarbă şi se ridică de pe bancă pentru a o lua dintre firicelele verzi şi moi, aşezându-se înapoi pe obiectul de lemn, lângă roşcată.
- E secret deci.. îngână Aiden ,surâzând desigur şi atunci apucă cu buzele palide un tutun din pachetul său şi nu înainte de a-şi pregăti bricheta, o privi atent pe tânără. Pot să.. ? întrebă numai atât, căci restul se subînţelegea şi pentru o clipă se afundă în privirea fetei, fără să mai adauge vreun cuvânt sau un sunet.
Sus In jos
Bae SooJi
Înger căzut
Bae SooJi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 8:57 am

  • Surâse uşor. Trase aer în piept, şi-şi lăsă capul uşor pe spate, privind cerul senin al după-amiezii. În jur era linişte, auzindu-se doar glasul păsărelelor. Îl privi uşor dezamăgită când se ridică de lângă ea şi clipi des, întorcându-se cu privirea la cer. Îşi muşcă uşor buza, tresărind când îl auzi.
    -Să zicem. Dar poate îţi spun dacă reuşeşti să mă convingi, spuse aruncându-i o privire dulce şi un zâmbet jucăuş. Aprobă imediat cum tânărul îi adresă intrebarea, căci nu avea nimic împotrivă. Îşi dădu părul din ochi şi începu să murmure mai mult pentru ea o melodie veselă, în timp ce-şi legîna picioarele în sus şi-n jos. Făcea asta de câte ori nu avea stare sau îi lipsea ocupaţia.
Sus In jos
Gauthier Aiden.
Nemuritor
Gauthier Aiden.


Mesaje : 26
Data de inscriere : 06/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 9:15 am

Zâmbi finuţ şi mulţumit când tânăra îi aprobă gestul şi imediat îşi aprinse tutunul. Trase lacom un fum din acesta, suflând în aer mici cerculeţe. Din punctul său de vedere, era o vreme excelentă, cu o persoană lângă el la fel de deosebită. Mai trase un alt fum din ţigară şi privi o clipă înspre cerul senin iar când îi auzi vocea roşcatei, îşi îndreptă privirea către ea zârindu-i acel zâmbet jucăuş. Surâse uşor, dându-şi câteva şuviţe la o parte de pe frunte şi se dădu mai aproape de ea.
- Hmm, o provocare. spuse uşor gânditor, privind-o ştrengar cu coada ochiului şi în următoarea clipă, atunci când nu era atentă către el, începu să o gâdile uşor. Vroia nespus de mult, înafară de toate, să-i audă acel râs cristalin ce-i gâdila auzul de fiecare dată.
Sus In jos
Bae SooJi
Înger căzut
Bae SooJi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 9:27 am

  • Clipi des din genele-i lungi, mişcându-şi în continuare buzele roşiatice. Clipi des când el se dădu mai aproape de ea şi îl privi.
    -Desigur. Doar mă ştii, surâse dulce şi apoi râse încet, privindu-şi pantofii negrii. Îşi trecu limba peste buze şi mări ochii atunci când Aiden începu să o gâdile. Începu să râdă, punându-şi palmele pe pieptul acestuia, încercând să-l oprească.
    -O-opreşte-te Aiden! exclamă continuând să râdă. Îşi scutură capul, şuviţele roşcate lovindu-i chipul îmbujorat. Îşi urcă palmele pe umerii lui, împingându-l uşor. Bine, bine. Îţi spun, zise încă râzând şi închise un ochi, simţind că nu mai poate respira din cauza râsului. Îşi muşcă buzele, privindu-l în ochi.
Sus In jos
Gauthier Aiden.
Nemuritor
Gauthier Aiden.


Mesaje : 26
Data de inscriere : 06/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 9:45 am

O privi cu ochii sclipitori atunci când începu să-şi plimbe degetele pe trupul ei micuţ şi mai ales, totul fu însoţit de un zâmbet larg când o auzi pe Suzy râzând. Se opri atunci când roşcata îi ceru, surâzând amuzat în cele din urmă şi o privi lung în ochii negri, dar se aşeză liniştit la locul său şi luă un alt fum din ţigară.
- Normal că-mi vei spune! îşi arcui jucăuş sprâncenele şi râse uşor, eliberând un fum gros printre buzele palide dar perfect conturate. Nu mai spuse nimic, ci se rezemă de spătarul obiectului de lemn şi o privi senin, ca de obicei, fără să mai scoate vreun alt cuvânt. Se uită scurt către mapa din dreptul său şi trase aer adânc în piept, păstrând acel zâmbet vesel pe chipul albicios.
Sus In jos
Bae SooJi
Înger căzut
Bae SooJi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 10:04 am

  • Răsuflă uşurată când se opri şi se întinse pe bancă, punându-şi capul pe piciorul lui, încercând să-şi calmeze bătăile accelerate ale inimii şi respiraţia.
    -Tu vrei să mă omori sau ce? întrebă şi o bufni râsul, apoi îl privi cu drag. Îşi trecu degetele prin părul lui, apoi când se calmă zâmbi dulce. Deci, având în vedere că ţi-am promis, trebuie să-ţi spun, spuse şi-şi prinse o şuviţă pe păr, privind-o. Îşi muşcă buzele uşor.
    -După cum spuneam, nu mă mai atrage nimic, înafară de ceva. Sau mai bine spus cineva, începu, fără să se uite la el, căci nu putea. Trase aer în piept. Şi tu eşti acea persoană, adăugă după câteva clipe de linişte, roşind ceva mai tare decât era nevoie. Clipi des din genele-i lungi.
Sus In jos
Gauthier Aiden.
Nemuritor
Gauthier Aiden.


Mesaje : 26
Data de inscriere : 06/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 10:12 am

Începu să râdă uşor când îi auzi întrebarea şi clătină amuzat din cap.
- Nu, normal că nu vreau. Dar ştii vorba.. vremuri disperate, cer măsuri disperate. îşi duse uşor mâna după ceafă şi o privi cu blândeţe când îşi aşeză căp'şorul pe piciorul său. Îşi scufundă degetele albicioase prin părul ei, zâmbind desigur, alintând-o în fel şi chip, cum numai el ştia. Luă un alt fum din ţigara sa, suflând-o în sus, ca nu cumva să ajungă la Suzy şi când îi auzi vocea dulce, îşi coborâ din nou privirea către ea. Aprobă uşor din cap, în legătura cu promisul iar când îi auzi şi restul vorbelor, muţi de-a binelea. Mări uşor ochii, surprins, dar într-un mod plăcut şi imediat aruncă tutunul din mâna sa. Zâmbi în colţul gurii şi delicat, îi întoarse chipul către al său, lipindu-şi buzele de ale ei, fără să mai stea pe gânduri.
Sus In jos
Bae SooJi
Înger căzut
Bae SooJi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 10:30 am

  • Zâmbi, simţindu-i degetele prin părul ei. Închise ochii, apoi îi redeschise şi-l privi, urmărindu-i reacţiile. Clipi des din genele-i lungi, neştiind ce să mai spună. Privi cerul gândindu-se la mai multe lucruri şi tresări când îi simţi degetele pe chipul ei. Îşi întoarse privirea spre el şi mări ochii, roşind când buzele lui se lipiră de ale lui. Îşi puse palmele pe chipul lui, închizându-şi ochii şi îi răspunse la sărut după scurt timp, când nu ştiuse ce să facă. Îşi strecură timidă degetele prin părul lui, strângându-i şuviţele blonde între degetele subţiri. Îşi simţea chipul arzând, dar nu lua în seamă acel lucru, mărunt după părerea ei, în acea clipă.
Sus In jos
Gauthier Aiden.
Nemuritor
Gauthier Aiden.


Mesaje : 26
Data de inscriere : 06/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 10:43 am

Ignoră absolut tot ce se petrecea în jurul său, acum conta pentru el doar ea, şi nimic mai mult. Îşi strecură finuţ limba printre buzele ei, sărutând-o atunci cu multă ardoare. Să fi fost cinstit, dorea acest lucru de foartă multă vreme, însă nu avusese curajul să o facă, probabil nu considera că Suzy îi împărtăşea aceleaşi sentimente. Însă acum aşa era. Zâmbi în sinea sa, afundându-se din ce în ce mai mult în acel sărut pătimaş, şi cu aceeaşi tandreţe, îi cuprinse trupul micuţ în braţele sale, lipind-o de pieptul lui şi îi savură buzele dulci. O ţinea aproape de pieptul său de parcă nu ar fi dorit ca acel moment să se sfârşească de curând, dar era conştient că amândoi în cele din urmă, aveau nevoie de o gură de aer.
Sus In jos
Bae SooJi
Înger căzut
Bae SooJi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 12:41 pm

  • Îşi duse braţul liber după gâtul lui, întredeschizându-şi uşor buzele. Îl privi doar puţin printre gene, şi roşi mai tare, având impresia că totul se întâmplă doar în imaginaţia ei. Îşi puse picioarele pe o parte şi alta a trupului său, lipindu-se de acesta. Îl muşcă uşor de buză, chicotind slab. Simţi că nu mai are aer şi întrerupse sărutul cu părere de rău totuşi, respirând cu lăcomie. Îl privi în ochi, umflându-şi obrajii îmbujoraţi. Îi atinse chipul cu degetele, încet, vrând să-i memoreze fiecare trăsătură a lui. Îi zâmbi dulce şi uşor timidă, fără a putea să-şi ochii de la el.
    -Eşti aşa frumos, şopti şi obrajii îi luară şi mai tare foc. Îşi muşcă buzele şi apoi se aplecă uşor, sărutându-l uşor şi tandru, îmbătându-se cu gustul lui.
Sus In jos
Gauthier Aiden.
Nemuritor
Gauthier Aiden.


Mesaje : 26
Data de inscriere : 06/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 9:58 pm

Zâmbi uşor când îi simţi picioarele pe lângă brâul său, însă continuă să o sărute cu poftă chiar şi până când se întrerupse totul pentru a-şi lua fiecare câte o gură de aer. O sorbi din priviri, plimbându-şi tandru mâinile pe linia trupului ei şi surâse cu blândeţe când îi auzi vorbele. Îşi trecu pentru un moment mâna dreaptă prin părul ei şi zâmbi uşor.
- Tu eşti şi mai frumoasă. îi şopti la fel de plăcut, lipind-o şi mai mult de el simţind cum sânii i se presau de pieptul lui şi din nou se afundă în acel sărut tandru şi dulce. Însă, se ridică uşor de pe obiectul de lemn, ţinând-o cu mare grijă în braţe şi încet, se aşeză pe iarbă, cu Suzy deasupra lui însă nu întrerupse deloc sărutul.
Sus In jos
Bae SooJi
Înger căzut
Bae SooJi


Mesaje : 17
Data de inscriere : 05/04/2012

" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitimeDum Apr 08, 2012 2:08 am

  • Îşi puse palmele pe umerii lui, strângând uşor şi se înfioră de plăcere. Îşi lăsă puţin capul pe-o parte când degetele lui se strecurară prin părul ei, roşind. Clipi des, apoi îşi închise ochii, muşcându-şi uşor buza când sânii ei fură presaţi de pieptul lui. Îi răspunse la sărut, jucându-se uşor cu o şuviţă din părul tânărului şi tresări în clipa când îl simţi ridicându-se. Îşi strânse mai bine picioarele în jurul taliei sale, privindu-l sfioasă printre gene şi zâmbi dulce, fără a întrerupe sărutului. Îşi strecură uşor limba printre buzele lui, prinzând ceva mai mult curaj, începând apoi să exploreze locul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





" There are flaws in romance , but love is perfect " Empty
MesajSubiect: Re: " There are flaws in romance , but love is perfect "   " There are flaws in romance , but love is perfect " Icon_minitime

Sus In jos
 
" There are flaws in romance , but love is perfect "
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Love isn't restricted by time because every day and every moment creates beautiful memories.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mistique Falls :: Academia :: Parcul cu trandafiri-
Mergi direct la: