Mistique Falls
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Real RPG
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 shut up and disapear . ( Privatăn. )

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Robertt d'Noir
Nemuritor
Robertt d'Noir


Mesaje : 11
Data de inscriere : 06/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 5:12 am

Me and Erin J. Serinder.
Duminică noaptea, 03 : 54
    Robertt era, evident, beat. Parţial beat, dar tot beat. Sătea pe acoperiş, lovind cu vârful piciorului marginea uşor înaltă a acestuia. Se gândea ce s-ar întâmpla dacă ar sări. De murit, nu murea. A încercat asta în primii ani din nou şi din nou. S-a împuşcat în toate lucrile posibile. Apoi se trezea în acelaşi loc, sănătos tun, de parcă nimic nu s-a întâmplat. Râde uşor, apoi din ce în ce mai tare, privind către cascadă.
    " Prof prost. Apă idioată. Păcat cretin. " pauză. " Tu eşti idiotul, cretinul şi prostul, Robertt d'Noir. " spune apoi amar, aprinzându-şi o ţigare şi aruncând-o între buzele acelea care au ispitit atât de multe femei. Râde uşor. Unde eşti, amour?
Sus In jos
Erin J. Serinder
Nemuritor
Erin J. Serinder


Mesaje : 29
Data de inscriere : 04/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 5:17 am

  • -La dracu cu tine ! zise aruncand pixul pe caietul care acum era oricum tot mazgalit complet. Ceda nervos pur si simplu,la ora asta trebuia ea sa isi faca nu stiu ce tema,da teme pentru ca ea desi era nemuritoare avea sa traiasca chestia asta la nesfarsit.Ofta lung trecandu-si o mana prin parul des,se dadu de pe scaunul de la birou enervata fiind de zgomotele ce se auzeau deasupra ei.Isi trase rapid pea ea un hanorac vrand sa isi acopere genunghi goi fiind imbracata doar intr-o rochita scurta de noapte.
    Iesi din dormitor urcand rapid scarile spre acoperis vazand doar ceea ce era deja de asteptat.Isi dadu usor cu palma peste frunte apropiinduse de el.
    -O frate ce ai mai facut acum ? zise inca tinand palma pe frunte dand negativ din cap simtind ca vrea sa il ia la bataie.Inafara ca era beat acum mai vroia si sa se omoare?! Si ea incerca asta doar odata si se convinse deja ca nu putea scapa de nemurirea ei.
    -Nu te mai face muci si inceteaza odata cu gandurile tale idioate ! zise aspru intorcanduse pe calcaie pentru a pleca.
Sus In jos
Robertt d'Noir
Nemuritor
Robertt d'Noir


Mesaje : 11
Data de inscriere : 06/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 5:32 am

  • O auzi urcând cu mult înainte ca această să ajungă în spatele lui. Nu se întoarce către ea când îia ude glasul certându-l. Era evident că asta va spune. Era evident că ei chiar îi pasă de el. Să înceteze cu aceste gânduri pe care le are? Nu poate face asta. Oricum îşi întoarce viaţa până la ea, tot acolo ajunge. Tot la o singură clipă de idioţenie absolută. Oftează. I s-a făcut dor de ochii ei senini şi albaştri. Se întoarce pe călcâie.
    Cât de tare m-ai urî dacă acum, în seucnda asta, m-aş lăsa pe spate? o întrebă schişând un zâmbet, scoţând ţigara dintre buze şi aruncând-o în spatele lui de parcă ar fi fost nimic.
Sus In jos
Erin J. Serinder
Nemuritor
Erin J. Serinder


Mesaje : 29
Data de inscriere : 04/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 5:39 am

  • Zambi usor satisfacuta asteptanduse demult ca el sa raspunda cu asa ceva,ambitia si orgoliul lui erau deja chesti cu,care Erin era obisnuita.Se intoarse usor pe calcaie maraind slab.Sa se arunce? Stia foarte bine ca nu ar pati nimic insa chiar si asa lucrul asta era fara rost,o facea degeaba,fara sens ,un lucru fara de care el ar fi putu sa traiasca.Ei nu erau ca pisicile : nu aveau noua vieti,era constienta de asta insa chiar si asa tot o deranja ideea.Isi trase mai mult hanoracul pe umeri apropiinduse usor de el ranjind.
    -Crede-ma nu ai vrea sa vezi cat de rau m-ai enerva. zise simplu schitand un zambet .
Sus In jos
Robertt d'Noir
Nemuritor
Robertt d'Noir


Mesaje : 11
Data de inscriere : 06/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 5:53 am

  • Oh, era sigur de asta. Era sigur că atunci când se va trezi, va muri de mâna ei. Surâde amar pirvind-o cum vine după el. Îşi petrece mâinile pe după talia ei şi o trage înspre el, lipindu-le buzele într-un sărut dulce şi pasional, de parcă nu s-ar fi vîzut de o viaţă. O iubeşte, asta este clar. Dar, cu toată această iubire, tot se urăşte, tot îşi urăşte viaţa.Este sătul de ea.
    " Te iubesc, ştii asta, nu? " spune, zâmbind, lipindu-i corpul de al lui în continuare, simţindu-i pieptul apăsându-se peste al lui. Îi mai sărută o dată buzele, prelungind clipa cât de mult.
Sus In jos
Erin J. Serinder
Nemuritor
Erin J. Serinder


Mesaje : 29
Data de inscriere : 04/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 5:58 am

  • Surase usor dupa care ii raspunsese la sarut fara sa mai zica ceva.Da ,desigur ca renuntase la acele gandurii,stia bine ce il astepta daca facea ceva necugetat,stia pe propria lui piele cum face Erin atunci cand el face ceva gresit sau cand este neatent cu viata lui si ea numai rezista cu o viata atat de lunga insa nu vroia sa se mai planga cat timp iubirea ei era langa ea.
    -Crede-ma stiu prea bine,tot ma iubeste de vreo trei vieti. zise chicotind scurt sarutandu-l apasat dupa care isi linse buzele lent.
    Isi lasa usor capul pe spate privind in spatele ei,noapte,o noapte atat de frumoasa,atat de multe stele insa si atat de multe gandurii necurate,gandurile lui mai exact.Se dezlipi usor de el scotandu-i jucaus limba.O lua pe scari coborand danduse jos de pe acoperis insa se opri la jumatatea lor privindu-l pe baiat.Ii facu cu ochiu zambind dulce.
    -Prinde-ma. zise pe un ton seducator coborand la fel de lent scarile nepasandu-i daca chiar o va prinde cu adevarat,mai mult vroia doar sa se joace cu el.
Sus In jos
Robertt d'Noir
Nemuritor
Robertt d'Noir


Mesaje : 11
Data de inscriere : 06/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 6:14 am

  • Doar de trei vieţi? I se pare o eternitate de când a cunoscut-o, de când a aflat ce este, de când i-a spus ce este, de când nu s-a mai urât atât de tare. Oftează, simţind-o cum se depsarte de el, plecând în fugă în jos pe scări. Porbeşte, fără să gândească prea mult, după ea, sărind scările câte două. O vede luând-o la fugă din nou pe scări. Le sare pe ultimile cinci şi o prinde de încheietura mâinii. Îşi împleteşte degetele cu ale ei, surâzând.
    " Te-am prins. " şopteşte surâzând dulce către ea, dându-şi părul din ochi cu o mişcare rapidă.
    Continuă să o ţină de mână, începând să fredoneze ceva, o melodia care tocmai i-a venit în minte. jucându-se cu inelul de pe mâna ei.
Sus In jos
Erin J. Serinder
Nemuritor
Erin J. Serinder


Mesaje : 29
Data de inscriere : 04/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 6:22 am

  • Se bosumfla usor ca un copil mic fiind destul de ofticata ca a pierdut.Adevarul era ca viata ei se umpluse mai mult cu el alaturi de ea,era altfel mai speciala si mai infloritoare.Intr-un final zambin usor punandu-si mana pe obrazul lui fin tragandu-l aproape de ea sarutandu-l apasat.
    -Ahh ,tu mereu castigi ceea ce vrei. zise incepand sa dea des din gene muscandu-si usor buza inferioara.
    Il lua de dupa gat zambind cald incepand sa isi plimbe mainile prin parul lui ,parul lui boala ei.Zambi usor auzind ce melodie fredona,incepu sa fredoneze usor alaturi de el.
Sus In jos
Robertt d'Noir
Nemuritor
Robertt d'Noir


Mesaje : 11
Data de inscriere : 06/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 6:32 am

  • Chiar câştigă mereu ce vrea? atunci de ce nu se simte atât de fericit precum ar trebui. Oftează, umezindu-şi buzele scurt, înainte ca Erin să îşi lipească buzele de ale lui într-un sărut dulce, care a durat mult prea puţin. Oftează, umezindu-şi buzele rapid, prinzând nişte fracţiuni din gustul ei incredibil de dulce. Zâmbeşte.
    " Sunt foarte selfish, nu crezi? " spune, continuând să fredoneze. La un moment dat, fără să vrea, începe să cânte Give your heart a break de la Demi Lovato. Nu că i-ar place în mod special această tipă, dar îi plăcea acea melodie extrem de tare. Nu ştia dece, este un mister complet.
Sus In jos
Erin J. Serinder
Nemuritor
Erin J. Serinder


Mesaje : 29
Data de inscriere : 04/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 6:38 am

  • Ofta scurt auzindu-i replica.Ce daca el era egoist? Si ea era oricum foarte egoisa,nu doar egoista ci si posesiva mai ales cu persoanele ca de exemplu desigur ,Robertt .Surase usor cand auzi ce melodie canta,era o melodie pe care si ea o adora si o stia de destul timp insa pur si simplu nu se putea satura de ea.
    Zambeste pur si simplu strangandu-i usor mana lasandu-si capul pe umarul lui inchizand usor ochii doar ascultandu-l.
    -Babe,ce facem? zise surazand asteptand un raspuns.
Sus In jos
Robertt d'Noir
Nemuritor
Robertt d'Noir


Mesaje : 11
Data de inscriere : 06/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 6:45 am

  • Nu îi răsounse. Dar ştia ce gândeşte. Şi ea era la fel de egoistă ca şi el. Da, întadevăr, erau un cuplu incredibil de egoist. Probabil, în acest caz, şi de geloşi. Dar încă nu se întâmplase aşa ceva. Surâde amar către ea, începând să cânte şi versurile melodiei. A urmat o lungă tăcere, el cântând această melodie şi ea ascultând-o captivată. La sfârşit îşi umezeşte scurt buzele. Întrebarea ei chiar l-a încuiat.
    " Ne sinucidem în grup? " spune, zâmbind, ştiind că asta a enervat-o. Surâde nevinovat către ea, arcuindu-şi umerii. Şi ea ştie la fel de bine ca şi el că este numai vina ei că a întrebat.
Sus In jos
Erin J. Serinder
Nemuritor
Erin J. Serinder


Mesaje : 29
Data de inscriere : 04/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 6:55 am

  • Isi arcui usor sprancenele in sus privindu-l usor patrunzator.Spera doar sa nu fi auzit el bine,nu ii placea intrebarile de genul si ura cand pomenea de moarte,stia ca o enerveaza si probabil si daia o zicea chiar daca si ea se agita mult prea repede.Ofta usor afisand un mic zambet incercand sa treaca cu vederea la ce a zis.
    -Iubire,o sa te omor eu daca mai pomenesti ceva de moarte,si jur ca o fac pe bune. zise afisand un mic zambet sadic in coltul guri dupa care isi linse rapid buzele.
    Stia ca intrebarea aia ii pusese capac pentru ca defapt nici ea nu stia ce sa faca.
    -Off haide macar sa vedem un film . zise clipind des din gene .
Sus In jos
Robertt d'Noir
Nemuritor
Robertt d'Noir


Mesaje : 11
Data de inscriere : 06/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 7:19 am

  • Oh, era sigur că o să moară de mâna ei încă o dată. O dată din greşeală, o dată cu intenţie. Surâde uşor, sărutânud-i fugar lobul urechii. Îşi petrece mâinile prin părul ei auriu, oftând. În sinea lui, ştie că nu va renunţa niciodată la acest subiect. Dar măcar cât e cu ea să se prefacă fericit. Surâde.
    " Ce film? Te anunţ că le-ai văzut pe absolut toate. " rosteşte arcuindu-şi umerii, ştiind că şi ea ştie că are dreptate. Când trăieşti de o veşnicie, ai tot timpul din lume să te uiţi al ce vrei tu, să faci ce vrei tu, să mergi unde vrei tu. Oftează din nou, ţinându-şi mâinile în continuare în părul ei.
Sus In jos
Erin J. Serinder
Nemuritor
Erin J. Serinder


Mesaje : 29
Data de inscriere : 04/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 7:28 am

  • Rase usor gandinduse la ce film nu vazu,adevarul era ca deja vazuse prea multe poate unele chiar de prea multe ori,repetat.Zambi usor incepand sa se joace cu lanticul de la gatul ei nestiind ce sa mai faca pur si simplu fiind pierduta in gandurii,nici ea nu era prea fericita ca era nemuritoare insa daca avea sa fie nemuritoare alaturi de el mereu ar fi fost altceva.
    -De ce strici tu fericirea oamenilor?! zise umflandu-si obraji dandu-si cateva fire de par de dupa urechi privind in jos.
Sus In jos
Robertt d'Noir
Nemuritor
Robertt d'Noir


Mesaje : 11
Data de inscriere : 06/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 5:18 am

  • Care om? se gândi el imediat ce blondina termină de vorbit. Surâde dulce către ea, aplecânud-se uşor ca să îi poată săruta uşor buzele. Îşi petrece mâna pe după talia ei, trăgând-o mai aproape de el, lipindu-i corpul de al lui. Surâde dulce, vâzând-o şi pe ea zâmbind.
    " Pentru că eu nu sunt fericit. " spune dezlipindu-se de buzele ei, surâzând dulce, dându-i firele de păr auriu din ochi, fixând-o în acele două mări fără sfârşit. " Dar tu nu eşti un om... " rosteşte oarecum posac, continuând să aibă degetele împletite cu ale ei.
Sus In jos
Erin J. Serinder
Nemuritor
Erin J. Serinder


Mesaje : 29
Data de inscriere : 04/04/2012

shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitimeSam Apr 07, 2012 7:01 am

  • Ofta lung.De ce trebuia sa zica asta? Credea ca daca el era acolo putea sa se prefaca ca este om pentru ca amandoi erau la fel,insa el? El doar trebuia sa se gandeasca doar la rau,mai bine sa traiesti mereu cu persoana iubita care este la fel ca tine decat sa traiesti alaturi de ea doar vreo patruzeci-cincizeci de ani si dupa sa mori.Isi puse mainile pe pieptul lui distantandu-l usor lasand-si privirea in jos muscandu-si cu putere buza,nu vroia sa se gandeasca acum la lucruri rele insa el mereu o facea,obosise.
    -Sti..daca nu esti fericit tu,nu trebuie sa o faci sa sune prost pentru toti. zise ridicandu-si treptat privirea spre el zambind fals.
    Inchise pentru cateva secunde ochi dupa care pleca de langa el luand-o rapid spre camera ei grabind pasul cu viteza.Ajunse in fata usi ei ,se rezema de usa privindu-l fugar zambind calma dupa care intra in camera.Inchise usa lasanduse usor pe ea bagandu-si capul intre genunghi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Empty
MesajSubiect: Re: shut up and disapear . ( Privatăn. )   shut up and disapear . ( Privatăn.  ) Icon_minitime

Sus In jos
 
shut up and disapear . ( Privatăn. )
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mistique Falls :: Conac :: Acoperiş-
Mergi direct la: